Розглянута у статті лексико-семантична сфера назв кольорів багатогранна за своєю семантикою та структурою. У ній простежені найрізноманітніші означення основних тонів та протилежних відтінків, що вказують на різні ступені вияву колірної якості, на інтенсивність колірного тону, колірну ознаку, якої набув предмет внаслідок певної дії чи процесу. Уміле застосування І. Нечуєм-Левицьким якісних прикметників і їх семантичних характеристик допомагає створенню панорамних пейзажів, оригінальних художніх образів та вихоплених з життя портретів і несе в собі не тільки естетичне, але, передусім, етичне і соціальне значення. The lexical and semantic sphere of the names of colours researched in the article is versatile in its structure. There is the observation of various attributes of the basic tones and the opposite shades which show different degrees of colour quality display and the colour gained by the subject as a result of the certain act or process. The skilful applying of qualitative adjectives by I. Nechuy-Levytsky helps to create panoramic landscapes, original artistic types, and portraits taken from real life. Thus the research has not only aesthetic, but first of all ethical and social value.

Бойко Г. І. Прикметники на позначення кольору в повісті І. С. Нечуя-Левицького “Микола Джеря” / Г. І. Бойко // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2002. – № 465 : Проблеми лінгвістики науково-технічного і художнього тексту та питання лінгвометодики. – С. 73–79. – Бібліографія: 12 назв.