З’ясовано вплив філософсько-правових ідей періоду Нового часу, основних тенденцій розвитку логіки та риторики на формування теорії юридичної аргументації. Наголошено на визначальному впливу раціоналізму як нової наукової парадигми на формування нових підходів в аргументації. Проаналізовано зміну співвідношення логіки та риторики у філософському знанні та їх вплив на процес аргументування. Охарактеризовано філософські та філософсько-правові концепції, що здійснили найбільший вплив на формування юридичної аргументації Нового часу та сучасності.
The influence of philosophical-legal ideas of the period of the New Age, the main tendencies of the development of logic and rhetoric on the formation of the theory of legal argument is revealed. It is emphasized the decisive influence of rationalism as a new scientific paradigm on the formation of new approaches in argumentation. The analysis of the correlation between logic and rhetoric in philosophical knowledge and its influence on the process of argumentation is analyzed. Characterized by philosophical and philosophical-legal concepts that have made the greatest impact on the formation of legal arguments of the New Age and modern times.
Выясняется влияние философско-правовых идей периода Нового времени, основных тенденций развития логики и риторики на формирование теории юридической аргументации. Отмечается определяющем влияния рационализма как новой научной парадигмы на формирование новых подходов в аргументации. Анализируется изменение соотношения логики и риторики в философском знании и их влияние на процесс аргументации. Характеризуются философские и философско-правовые концепции, наибольшее влияние на формирование юридической аргументации Нового времени и современности.

юридична аргументація, логіка, риторика, силогізм, раціоналізм, індукція, legal argumentation, logic, rhetoric, syllogism, rationalism, induction, юридическая аргументация, логика, риторика, силлогизм, рационализм, индукция

Чорнобай О. Л. Філософсько-правові детермінанти формування юридичної аргументації в Новий час (XVII-XIX ст.) / О. Л. Чорнобай // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — № Випуск 21. — С. 99–104.

Endorsement

Review