На великому фактичному матеріалі дається аналіз об’єктивних та суб’єктивних причин неминучості перебудови і переорієнтації політичного мислення, яке допоможе виробити ефективні моделі розвитку незалежної України. Having worked over a great number of actual material the autor of article analyses the objective and subjective reasons of the inevitability of restructuring and reorientation of political thought, and understanding of them promotes working out the most efficient model of the development of Ukraine.

Козловська Т. Ю. Горбачовська “перебудова” та ”нове політичне мислення”: передумови виникнення і наслідки / Т. Ю. Козловська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2000. – № 408 : Держава та армія. – С. 139–145. – Бібліографія: 27 назв.