Макропористі структури в кремнієвих фотоперетворювачах сонячної енергії

Thumbnail Image

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Показана перспективність кремнію як матеріалу фотоелектричних перетворювачів (ФЕП). Розглянуті моделі текстур як найважливіших структурних елементів ФЕП. Охарактеризовані сучасні напрями збільшення ефективності перетворення та зменшення вартості сонячних батарей з використанням макропористих кремнієвих текстур. Застосування текстури як ефективного та рентабельного покриття на основі макропористого кремнію, з використанням хімічної технології, повинно бути максимально адаптоване до створення кремнієвих сонячних елементів (СЕ). При використанні макропористого кремнію, вирощеного хімічними методами, інтегральний коефіцієнт відбивання фронтальної поверхні ФЕП в діапазоні 400–1000 нм зменшується до 17 %
The perspectivity of silicon as material for the solar energy convertor (SEC) was shown. The models of textures as most important structural elements of SEC were considered. The modern trends for increasing of efficiency of transformation and decreasing of values of solar batteries with using of macroporous silicon (MPS) textures was shown. Utilization of textures as effective and profitable MPS -based coatings with using of chemical technology must to be maximal adapted to process of decision of silicon based solar elements. The integral coefficient of frontal surface reflection of SEC under using of MPS in the range of 400–1000 nm is decreased to 17 %.

Єрохов В. Ю. Макропористі структури в кремнієвих фотоперетворювачах сонячної енергії / В. Ю. Єрохов // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 532 : Електроніка. — С. 54–59.

Endorsement

Review