Передумовне відношення між філософією і наукою: логіко-системний аспект

Thumbnail Image

Проводиться порівняльний аналіз концепцій “передумовного відношення” між філософією і наукою, вироблених Р. Дж. Коллінгвудом та А. І. Уйомовим. А. Уйомов вважає, що це відношення може бути представлене у категоріях атрибутивної і релятивної структур, які взаємно корелюються у подвійній системі моделювання. One type of two interpretations of the presuppositional relation between philosophy and science developed by R. G. Collingwood and A. I. Uyomov are analyzed in the paper. A. Uyomov believes that the mentioned relation can be expressed in categories of attributive and relational structure correlated with each other in a dual system modeling.

передумовне відношення, подвійне системне моделювання, атрибутивна структура, реляційна структура, presuppositional relation, dual system modeling, attributive structure, relational structure

Терентьєва Л. Передумовне відношення між філософією і наукою: логіко-системний аспект / Людмила Терентьєва // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 636 : Філософські науки. – С. 14–19. – Бібліографія: 9 назв.

Endorsement

Review