Вплив нетто-ставки на фінансову стійкість страхової компанії

Обґрунтовано важливість правильності розрахунку страхового тарифу, зокрема нетто-ставки, для забезпечення фінансової стійкості страховика. Охарактеризовано різні підходи до трактування поняття «фінансова стійкість», надано власне визначення. Розглянуто структуру страхового тарифу і механізм його обчислення. Запропоновано модель для визначення оптимального рівня нетто-ставки, що зрівноважуватиме між собою інтереси страховиків та клієнтів, застосовуючи метод множників Лагранжа. Current worc justifies the importance of correct calculation of the underwriting rate, particularly of the net premium, for successful maintenance of insurer’ financial stability . Different approaches to the treatment of "financial stability" are proposed as well as its definition is stated. The structure and ways of assessments of underwriting rate are described. The model for determination of the optimal level of net premium rate is determined; the model uses method of Lagrangian correlation coefficients to balance interest of insurers and their clients.

Біла Г. І. Вплив нетто-ставки на фінансову стійкість страхової компанії / Г. І. Біла, І. Б. Хома // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 657 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 155–163. – Бібліографія: 5 назв.