Людське пізнання: між образом і схемою

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Аналізується людське пізнання з точки зору співвідношення у ньому шаблонних, схематичних і творчих моментів. Людське пізнання не поміщається між образом і схемою, а тому трансцендує їх і виходить за межі узвичаєних рамок пізнання, а саме: рамок пізнання “світу- для-нас”. Творчість надає можливість людині збагатитися внутрішньо, відкрити інший рівень власного буття і розірвати коло буденних проблем.
This article is dedicated to the cognitive process. If cognition is reduced to cognition of “world-for-us”, then such cognition causes abnormal behavior. Cognition of “world-for-us” is cognition based on schemes and models, that’s it is incomplete. Sphere of cognition is not reduced to cognition of “worldfor- us”. This sphere includes also “world-in-itself”. This article also deals with special features of “world-in-itself” cognition and overcoming of withdrawal of such cognition from human life. Athor analyses human cognition from point of view correlation schematic and creative moments in its.

Карівець І. В. Людське пізнання: між образом і схемою / І. В. Карівець // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 525 : Філософські науки. — С. 17–24. — (Фундаментальні проблеми сучасної філософії).

Endorsement

Review