Видавництво Львівської політехніки

Із використанням спеціалізованого програмного продукту Zemax проведено комп'ютерне моделювання поширення і "змішування" світла в скляних пластинах. Проведені дослідження розподілу інтенсивності розсіювання світлового випромінювання в оптичному елементі на основі структури скло-холестеричний рідкий кристал-скло. Проаналізовані особливості використання тонких та широких джерел випромінювання для таких структур. Показано можливість реалізації на основі запропонованих структур технологій повного динамічного контрасту. Проведено компютерное моделирование распространения и "смешение"света в стеклянных пластинах с использованием специализированного программного продукта Zemax. Проведены исследования распределения интенсивности рассеяния светового излучения в оптическом элементе на основе структуры стекло-холестерический жидкий кристалл-стекло. Проанализированы особенности использования тонких и широких источников излучения для таких структур. Показана возможность реализации технологии полного динамического контраста на основе предложенных структур. By using specialized Zemax software were investigated the computer simulation of the propagation and “mixing” of light radiation in glass plates. The investigations are carrying out of scattering intensity distribution of light radiation in the optical element based on the structure of glass-cholesteric liquid crystal–glass. The peculiarities of application of thin and wide radiation sources are analyzed. The possibility of realization of full dynamic contrast technology of this structure is proposed.

комп'ютерне моделювання, холестеричний рідкий кристал, динамічний контраст, computer simulation, cholesteric liquid crystal, dynamic contrast, компьютерное моделирование, холестерический жидкий кристал, динамический контраст

Микитюк З. Комп'ютерне моделювання поширення світла в структурі скло-холестеричний рідкий кристал-скло / З. Микитюк, А. Фечан, О. Сушинський, О. Ясиновська, В. Левенець, Ю. Баштик // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2011. – № 696 : Фізико-математичні науки. – С. 141–146. – Бібліографія: 7 назв.