Оптимізація експлуатаційних характеристик криволінійних ділянок трубопроводів

Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”

Запропоновано спосіб з’єднання трубопроводів на криволінійних ділянках за допомогою дуги окремого випадку узагальненої лемніскати Гумена. Проаналізовано зусилля, які виникають під час руху рідини у таких ділянках. Показано, що оптимальна конструкція дає змогу забезпечити довговічність трубопроводу завдяки зменшенню зношування його внутрішніх стінок.

Гумен М. Оптимізація експлуатаційних характеристик криволінійних ділянок трубопроводів / Микола Гумен, Нестор Лещій, Євген Мартин // Вісник Державного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Державного університету “Львівська політехніка”, 1999. — № 359 : Оптитимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні і приладобудуванні. — С. 44–47.