Національний університет “Львівська політехніка”

Розглянуто історичні аспекти вивчення зони зчленування двох геологічних мегаструктур-Східноєвропейської платформи та Середньоєвропейської геологічної споруди. З погляду сучасних міжнародних досліджень регіону проаналізовано структурні особливості зони та визначено її місце розташування на території Західної України. Рассмотрены исторические аспекты изучения зоны сочленения двух геологических мегаструктур – Восточноевропейской платформы и Среднеевропейского геологического сооружения. С позиций современных международных исследований региона проанализированы структурные особенности зоны и определено место ее расположения на территории Западной Украины. Historical aspects of contact zone between two geological megastructures – Easteuropean platform and Centraleuropean geological structure were considered. Structural peculiarities of the zone were analyzed on the base of recent international investigations. The location of the zone on the territory of Western Ukraine was stated.

геологічна структура, Українські Карпати, Альпійська складчаста система, зона ТТЗ, Транс-Європейська шовна зона, платформа, геологическая структура, Украинские Карпаты, Альпийская складчатая система, зона ТТЗ, Транс-Европейская шовная зона, платформа, geological structure, Ukrainian Carpathians, Alpine folded structure, TTZ, TESZ, platform

Тимощук В. Р. Зона зчленування Східноєвропейської та Західноєвропейської платформ на території Західної України / В. Р. Тимощук // Геодинаміка.– 2011. – № 2 (11). – С. 290–292. – Бібліографія: с. 292.