Запропоновано класифікацію довгомірних деталей форми тіл обертання за категоріями жорсткості, проведено аналіз існуючих фінішних операцій технологічних процесів виготовлення довгомірних циліндричних деталей. Подано методику вибору оптимальної фінішної операції технологічного процесу виготовлення довгомірних циліндричних деталей. The classification of long-sized cylindrical details for the categories of rigidity is represented; the analysis of existing finishing technological operations of technological processes of manufacturing of long-sized cylindrical details is submitted. The selection of optimal finishing technological operation of technological process of manufacturing of long-sized cylindrical details is suggested.

Афтаназів І. С. Аналіз та вибір оптимальних фінішних операцій технологічного процесу виготовлення довгомірних циліндричних деталей / І. С. Афтаназів, Я. М. Кусий // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 412 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 3-11. – Бібліографія: 6 назв.