Розглянуто основні етапи зародження та розвитку мережі українських культурно- просвітницьких будівель, виявлено основні засади формування типів, структури їх об’ємно-просторової організації та принципів проектування. The basic stages of origin and development of network of Ukrainian are considered in a civilized manner elucidative buildings, found out basic principles of forming of types, structure, them by volume of spatial organization and planning principles.

Проскуряков В. І. Історичні тенденції формування мережі архітектурних типів культурно-просвітницьких будівель і споруд в Україні / В. І. Проскуряков, І. М. Копиляк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 632 : Архітектура. – С. 72–80. – Бібліографія: 9 назв.