Обґрунтовано необхідність подальшого розвитку діалогових систем (ДС) у розробці САПР. Проведено системний аналіз ДС відносно класифікації за різними ознаками, систематизації типів, форм та режимів діалогу, аналізу метафор та позитивних якостей інтерактивної графіки та їх впливу на ефективність роботи користувача. Показано застосування системно проаналізованих особливостей та принципів розробки ДС на прикладі графічного редактора електричних схем “Schematic 2000” для навчально-дослідної системи схемотехнічного проектування “Місго-РС”.

Близнюк М. Аналіз підходів до розробки діалогових систем та їх реалізація в інтерактивному графічному редакторі схем системи “Micro-PC” / М. Близнюк, О. Маркелов // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2001. – № 415 : Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – C. 75–87. – Бібліографія: 12 назв.