Thumbnail Image

2019-03-20

Видавництво Львівської політехніки

Cистематизовано фактологічні та аналітичні матеріали про експериментальні дослідження сприймання середовищного простору в теорії інвайронментальної психології, зокрема, розкрито: поняття експеримент і простір; особливості його сприймання, які залежать від монокулярного та бінокулярного зору; методи експериментального дослідження сприймання архітектурного простору (тахістоскопія, хронометричний, вимірювальний, генетичний, мікрогенетичний та експериментально-генетичний, клінічний, моделювання); види експериментальних теоретичних досліджень у межах різних підходів (структуралізм, гештальт-теорія сприймання, конструктивістський, екологічний, інформаційний та нейрофізіологічний підходи, когнітивна нейрологія, екологічна психологія Роджера Баркера). Висвітлені теоретичні засади та практичні рекомендації є цінними для подальших експериментальних досліджень середовищного простору, зокрема таких, які сприятимуть створенню комфортного середовища для людей із розладами спектра аутизму.
In the article has systematized factual and analytical materials about experimental researches of the environment area perception in the theory of environmental psychology, in particular, revealed: the concept of experiment and space; the peculiarities of its perception, which depend on the monocular and binocular vision; methods of experimental research of the perception of architectural space (tachystomoscopy, chrometric, measuring, genetic, microgenetic and experimental genetic, clinical, modeling); types of experimental theoretical investigations within different approaches (structuralism, Gestalt theory of Perception, constructivist, ecological, informational and neurophysiological approaches, cognitive neuroscience, ecological psychology of Roger Barker). The highlighted theoretical principles and practical recommendations are valuable for further experimental research of environment space, including those that will contribute to the creation of a comfortable environment for people with autism spectrum disorders.

середовищний простір, інвайронментальна психологія, архітектурна психологія, експериментальні дослідження, локомоція, анізотропія, environmental space, environmental psychology, architectural psychology, experimental researches, locomotion, anisotropy

Мер’є О. Експериментальні дослідження середовищного простору в теорії інвайронментальної психології / О. Мер’є // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Архітектура. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2019. — Том 1. — № 2. — С. 70–89.

Endorsement

Review