Проаналізовано діяльність Українського Центрального Комітету, її вплив на організацію у жорстких умовах німецької окупації українського національного життя в роки Другої світової війни. Дискусії з концептуальних проблем Другої світової війни продовжуються, і це ще раз засвідчує актуальність дослідження окремих її аспектів, зокрема й функціонування культурного життя, діяльності людей інтелектуальної праці в умовах війни. The article is devoted the analysis of activity of Ukrainian Central Committee. To its influence on organization drastic of German occupation Ukrainian national life in the years of Second world war. Proceeds a discussion from the conceptual problems of Second world war, and it certifies actuality of research of its separate aspects once again, fatigue number and functioning of cultural life, activity of people of intellectual labour in the conditions of war.

Гурська О. А. Діяльність Українського Центрального Комітету у Генеральній губернії під час Другої світової війни (1941–1944 рр.) / О. А. Гурська // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 652 : Держава та армія. – С. 152–156. – Бібліографія: 10 назв.