Thumbnail Image

На основі результатів розрахунку рівноважного складу парової фази системи CdxHgi_xTe-Hg-NH4Br при заданих тисках Hg в інтервалі температур 560-860К і надлишкових тисків Ар = 103-=-105 Па визначені речовини, які вносять основний вклад в масоперенесення кадмію, ртуті і телуру - CdBr2, Hg, Те2. Для телурової границі області гомогенності CdxHgi_xTe складів х = 0.2; 0.3; 0.4 та відхилень від неї в бік металічної границі твердого розчину (для різних тисків ртуті в системі) визначені максимально допустимі концентрації броміду амонію, що відповідають утворенню насичених парів диброміду кадмію в системі CdxHgi_xTe -Hg-NH4Br. При проведенні процесів росту CdxHgi_xTe в системі CdJlg,_vTe —Hg-NH4C1 у досліджуваному інтервалі температур і надлишкових тисків обмеження на використовувану концентрацію переносника NH4C1 практично не існує. The substances (CdBr2, Hg, Te2) that make main contribution into mass transfer of cadmium, mercury and tellurium are determined from the results of computation of vapor phase equilibrium composition of CdxHgi-xTe-Hg-NH4Br system in temperature range 560-860 K for excess pressure Ар = 103-=-105Pa and controlled pressures of mercury. Maximum allowable concentrations of ammonium bromide that correspond to formation of saturated vapor of cadmium dibromide in the system Cd,Hg,Te-Hg-NH4Вr were determined for CdxHgbxTe (with composition x = 0.2; 0.3; 0.4) homogeneity region limit from the tellurium side and for deviation of side to metallic limit of solid solution for different pressures of mercury in the system. It was shown that in the studied temperature and excess pressure ranges there is practically no limit on NHjCl concentration in the system CdxHgbxTe-Hg- NH4Br when CdxHg,.xTe is grown.

Максимально допустимі концентрації переносників NH4X (Х=Вг,С1) при вирощуванні CdxHgi-xTe методом хімічних транспортних реакцій / Г. А. Ільчук, В. О. Українець, А. Б. Данилов, Н. А. Українець, С. Б. Харамбура // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 513 : Електроніка. – С. 74–80. – Бібліографія: 11 назв.

Endorsement

Review