Наводяться історичні приклади вступу до НАТО багатьох європейських країн (Норвегії, Словаччини, Угорщини, Чеської Республіки, Польщі, Румунії) та вирішення ними власного питання з національної безпеки і оборони. The article covers historical cases describing a number of countries (Slovakia, Hungary, Czech Republic, Poland, Romania) acquiring NATO membership at the backqround of national security and defense problem solution.

Левик Б. С. Досвід європейських країн під час входження у міжнародну систему колективної безпеки на шляху до вступу в НАТО / Б. С. Левик // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 634 : Держава та армія. – С. 172–179. – Бібліографія: 22 назви.