Поняття повідомлення про підозру в кримінальному провадженні

Досліджено проблему сутності поняття повідомлення про підозру в кримінальному провадженні. Автори розглядають повідомлення про підозру як інститут кримінального процесуального права, кримінальну процесуальну дію, акт правового застосування; кримінальний процесуальний документ; кримінальне процесуальне рішення. Визна- чено такі ознаки повідомлення про підозру: державно-владний характер; адресовано конкретному суб’єкту; обґрунтованість, законність, вмотивованість рішення; оформля- ється відповідно до встановленої кримінальної процесуальної форми.
The article is devoted to the study of the essence and content of the concept of notification of suspicion in criminal proceedings. The author considers the notice of suspicion as an institution of criminal procedural law, criminal procedural act, act of legal application; criminal procedural document; criminal procedural decision. The following signs of suspicion are defined: it is of a state power nature; addressed to a specific subject; reasonableness, legitimacy, motivation of the decision; is issued in accordance with the established criminal procedural form.
Исследовано суть и содержание понятия уведомления о подозрении в уголовном производстве. Автор рассматривает уведомление о подозрении как институт уголовного процессуального права, уголовное процессуальное действие, акт правового применения; уголовный процессуальный документ; уголовное процессуальное решение. Опре- деляются такие признаки уведомления о подозрении: носит государственно-властный характер; адресуется конкретному субъекту; обоснованность, законность, мотивиро- ванность решения; оформляется в соответствии с установленной уголовно- процессуальной формой.

повідомлення про підозру, інститут кримінального процесуаль- ного права, кримінальна процесуальна дія, правовий акт компетентного органу або посадової особи в кримінальному провадженні, suspicion report, criminal procedural law institute, criminal procedural act, legal act of competent or official authority, сообщение о подозрении, институт уголовного процессуального права, уголовное процессуальное действие, правовой акт компетентного органа или должностного лица в уголовном производстве

Гузела М. Поняття повідомлення про підозру в кримінальному провадженні / Михайло Гузела, Андрій Палюх // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2017. — № 876. — С. 249–254.