Наука і релігія у світоглядному контексті космології

Проаналізована проблема взаємовідносин релігійних уявлень про творення світу Богом та сучасних космологічних принципів. На основі осмислення складності будови Всесвіту, співвідношення фізичної реальності і моральних принципів, понять “антропний принцип”, “креаціонізм” розглядається можливість формування науково-релігійного світогляду. Як наслідок можна вести мову про те, що пізнання нових рівнів буття створюють комплементарний світогляд науки і релігії. Ключові поняття: релігія, наука, антропний принцип, дух, комплементарність. In article is analyses models religious and scientific concept of the origin Universe. Worldoutlooks scientifically-religious is considered possibility of the shaping on base of the comprehension of the structure Universe, physical reality and moral principle, anthropological of the principle and creation. This allows the science and religion complement consider.

релігія, наука, антропний принцип, дух, комплементарність, religion, science, anthropological principle, spirit, complementing

Кадикало А. Наука і релігія у світоглядному контексті космології / Андрій Кадикало // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 578 : Філософські науки. – С. 69–74. – Бібліографія: 11 назв.