Ф. Достоєвський і Ф. Ніцше: антропологічне значення сорому

Проаналізовано погляди Ф. Достоєвського і Ф. Ніцше на значення сорому у самореалізації особистості. Автор дає порівняльну характеристику альтруїстичної та егоїстичної моделей самоствердження. Результати дослідження дають підстави стверджувати, що Ф. Достоєвський стояв біля витоків створення інтерсуб’єктивної картини людини на противагу індивідуалістській, уособленій ідеями Ф. Ніцше. In the article analysis of points of view of F. Dostoevskiy and F. Nitsshe on the meaning of shame in self-actualization of personality is carried out. The author gives a comparative description of altruism and selfish models of self-affirmation. Research results allow to assert that F. Dostoevskiy was in the sources of creation of intersubjective picture of man in the counterbalance of individualist, presented by ideas of F. Nitsshe.

сором, ідентичність, егоїзм, альтруїзм, інтерсуб’єктивність, shame, identity, selfish, altruism, intersubjectivity

Мазур Л. Ф. Достоєвський і Ф. Ніцше: антропологічне значення сорому / Любов Мазур // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 578 : Філософські науки. – С. 43–50. – Бібліографія: 19 назв.