Фізика нанооб’ектів

2005-03-01

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто структури з обмеженими хоч би в одному напрямку розмірами - так звані наноструктури. Такі структури є полем інтенсивних наукових досліджень та технічних застосувань вже сьогодні. Унікальні властивості дозволяють розглядати їх як об’єкт, зокрема, електроніки нового покоління. У роботі увагу зосереджено на класифікації нанооб’єктів за розмірами, їх створенні, провідності в наноточках, нанодротах, явищі локалізації електронів.
Objects with confined dimensions at least in one direction (so called nanoobjects) are considered. They are objects of intense scientific investigations and technical use by this time. Unique properties allows us consider them in particular as objects electronics of new generation. In the paper we concentrate on classification of nanoobjects after size, their technology, conductivity in quantum points and nanowires, phenomena of electron localization.

нанооб’єкт, мезоскопічний об’єкт, квантова точка, локалізація електронів, nanoobject, mesoscopic object, quantum dot, electron localization

Лукіянець Б. Фізика нанооб’ектів / Б. Лукіянець // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2005. — № 540 : Фізико-математичні науки. — С. 14–23. — (Актуальні проблеми фізико-математичних наук).

Endorsement

Review