Відносність як поняття у філософії та науці: історична панорама та сучасність

No Thumbnail Available

Date

2011

Journal Title

Journal ISSN

Volume Title

Publisher

Видавництво Львівської політехніки

Abstract

Проаналізовано зміст поняття “відносність” та його смислове наповнення залежно від змін наукових і філософських парадигм. Автор звертає увагу на те, що поняття “відносність” сьогодні має для науки і філософії фундаментальніше значення, ніж у класичній парадигмі, оскільки репрезентація дійсності у ХХІ ст. описується такими характеристиками, як нелінійність, біфуркації, складність, неоднотипність тощо. The article is analyzes the essence of relativity and in historical-philosophical context it. The author draws attention to the concept of relativity that helps to understand a new reality. The concept of relativity associated with nonlinearity, bifurcation and complexity.

Description

Keywords

відносність, постмодернізм, реальність, нелінійність, парадигма, relativity, postmodern, reality, nonlinearity, paradigm

Citation

Кадикало А. Відносність як поняття у філософії та науці: історична панорама та сучасність / Андрій Кадикало // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2011. – № 692 : Філософські науки. – С. 85–90. – Бібліографія: 12 назв.