Стохастичнi еволюцiйнi системи з iмпульсними збуреннями

Thumbnail Image

Встановлено асимптотичнi властивостi еволюцiйних систем з марковськими iмпульсними збуреннями. При виконаннi умов балансу встановлено слабку збiжнiсть збуреної еволюцiї до детермiнованої. Для цього побудовано генератор граничного процесу, розв’язуючи проблему сингулярного збурення для вихiдної системи з врахуванням асимптотичної нормальностi iмпульсних збурень. В подальшому це дасть змогу розглядати проблеми стохастичної апроксимацiї та оптимiзацiї таких систем. In this paper we discussed asymptotic properties of the evolution system with Markov impulsive perturbations. Under the balance conditions perturbed evolution converges weakly to the deterministic one. To achieve this we build generator for the limit process solving the singular perturbation problem for the original system and taking into account the asymptotic normality of impulsive perturbation. As a result it will allow to consider stochasctic approximation and optimization of such systems.

еволюцiйна система, процес Маркова, iмпульснi збурення, fluctuations, stochastic approximation procedure, Markov process, impulsive perturbations

Семенюк С. А. Стохастичнi еволюцiйнi системи з iмпульсними збуреннями / С. А. Семенюк, Я. М. Чабанюк // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2009. – № 660 : Фізико-математичні науки. – С. 56–60. – Бібліографія: 4 назви.

Endorsement

Review