2020-10-10

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

У статті висвітлено результати студентського українсько-канадського проєктного семінару у Львові в 2017 році із реновації залу Першого навчального корпусу “Львівської політехніки” з розширенням театрально-видовищної і культурно-просвітницької функції. Концептуально частину семінару розробили професори В. Проскуряков із Львова та Ш. Долгой і П. Босий з Торонто. Метою семінару було: розробити архітектурну концепцію історичного залу, забезпечивши використання в ньому широкої палітри сучасних заходів і засобів видовищно-просвітницької функціональної діяльності; забезпечити естетичне вирішення його середовища відповідно до вимог ХХІ століття і водночас зберегти тектоніку і образність того часу, в який відбувалось будівництво. До завдань семінару був залучений досвід кафедри дизайну архітектурного середовища Національного університету “Львівська політехніка” в галузі театральної архітектури і досвід школи театральних мистецтв Університету ім. Райєрсона з м. Торонто. Серед ідей, поданих студентами і викладачами Львова і Торонто, до творення яких приєдналися учасники з міст Дніпро і Дрезден, найбільшої уваги заслуговують ті, в яких значну увагу було приділено не лише новаторським рішенням з реновації актового залу, але й модерній архітектурно-функціональній організації сцени і залу і простору корпусу загалом. Загалом було створено п’ять проєктів – клаузул творчими колективами студентів з України, Канади, Німеччини (схеми, ескізи, малюнки, фото) які стали основою подальшої роботи у вигляді семестрових, бакалаврських, магістерських робіт.
According to the results of the student Ukrainian – Canadian seminar in Lviv, 2017, on the renovation of the hall of the First academic building of “Lviv Polytechnic” with the expansion of theatricalentertaining and cultural-educational functions the features of cooperation of theatrical architects and theatrical designers are highlighted.

архітектурна, сценографічна, технологічна, технічна та функціональна побудова простору, організація дії в середовищі театральної сцени і залу, architectural, scenographic, technological, technical and functional construction of space, organization of activities in the environment of the theatre stage and the hall

Bosyy P. Architects and theatrical designers cooperation: main aspects (based on the results of the student Ukrainian – Canadian project seminar in Lviv in 2017 on the renovation of the hall of the first academic building of “Lviv Polytechnic” and expansion of theatrical entertaining and cultural-educational functions / Pavlo Bosyy, Viktor Proskuryakov // Architectural Studies. — Lviv : Lviv Politechnic Publishing House, 2020. — Vol 6. — No 1. — P. 68–75.