Структура і процеси зношування покращених сталей 40Х і 40ХНМ

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Вивчено вплив температури гартування сталей 40Х і 40ХНМ на величину аустенітного зерна, розмір пакетів і кристалів мартенситу і їх внутрішню структуру. Показано, що зростання зносостійкості сталей після гартування від 1050°С пов’язане із утворенням голчастих кристалів a-фази більшого розміру, відпуск яких сприяє виникненню неоднорідностей в загальному розподілі карбідної фази при її більших розмірах. The influence of hardening temperature of steels 40X and 40XHM on grain austenitc size, lathes and martensite crystals size and those inside structure are studied. The cause of increase of wear resistance of steels after hardening from 1050°С is formation of large-size needled a-phase crystals high tempering of which favour to appear of inhomogeneity in carbide phase distribution with it bigger size.

Структура і процеси зношування покращених сталей 40Х і 40ХНМ / О. А. Кузін, С. А. Беспалов, П. Ю. Волосевич, Ю. А. Гарасим // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2001. – № 422 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 104–113. – Бібліографія: 8 назв.