На конкретному прикладі продемонстровано методику визначення та обґрунтування цінності пам’ятки як об’єкта культурної спадщини, її функціональний знос та показник схоронності згідно з діючим законодавством у цій сфері, висвітлено дискусійні моменти цього питання.

Дубик Ю. Я. Історико-архітектурне обгрунтування вартості пам'ятки архітектури (на прикладі колишнього готелю ансамблю Святогірського монастиря в м. Святогірську Донецької області ) / Ю. Я. Дубик, О. С. Стасюк // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2004. – № 505 : Архітектура. – С. 360–369. – Бібліографія: 14 назв.