Ємнісні зв’язки в паралельних провідниках плівкових мікросхем

Наведено результати теоретичного аналізу ємнісних зв'язків для системи провідного шару в гібридній мікросхемі. Розглянуто варіант, в якому два паралельні провідні канали різної ширини розташовані з одного боку діелектричної підкладки безмежної довжини. Розв’язується задача, яка спрощена до розв’язання одновимірної крайової задачі. Отримана система рівнянь, яка описує розподіл електричного заряду, розв'язується чисельними методами. З отриманих результатів розраховуються ємнісні зв'язки. Results of theoretical analysis of capacitive couplings for the conductive layer system in a hybrid microcircuit have been presented. In the considered case two parallel conductive paths of different width are located on the same side of dielectric substrate of infinite extension. The solution for capacity determination is here reduced to one-dimensional boundary problem. The obtained equation system of electric charge distribution has next been solved by application of numerical method. On this basis the coupling capacity value has been calculated.

Готра З. Ю. Ємнісні зв’язки в паралельних провідниках плівкових мікросхем / З. Ю. Готра, Б. Віш, В. Сабат // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2002. – № 455 : Електроніка. – С. 64–69. – Бібліографія: 4 назви.