Параметричний пристрій спостереження в електроприводі змінного струму

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Розглядається створення електроприводів змінного струму з використанням принципів векторного керування без давачів у середині двигуна. Для цього пропонується використання параметричного пристрою спостереження, що дозволяє відновлювати значення параметрів двигуна, а також координату потокозчеплення ротора двигуна. Синтезований параметричний пристрій спостереження є суттєво нелінійним об’єктом, для якого отримати залежності, які б зв’язували налагоджувальні коефіцієнти спостерігача з параметрами двигуна аналітично неможливо. Для цьго використовується метод планування експерименту. Отримані нелінійні залежності можна використати для розрахунку параметрів параметричних спостерігачів аналогічних електроприводів.

Ципленков Д. В. Параметричний пристрій спостереження в електроприводі змінного струму / Д. В. Ципленков // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 403 : Електроенергетичні та електромеханічні системи. – С. 180–185. – Бібліографія: 3 назви.