Технологія імпульсно-хвильової дії на нафтові пласти

2006-01-31

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Проаналізовано фізико-хімічні процеси у такому складному середовищі як нафтонасичені пласти, при віброакустичних діях на них. Наведений інженерний розрахунок градієнтів тиску, які повинні бути створені у поровому середовищі пласта колектора для того, щоб зруйнувати колоїдно-дисперсну систему флюїду у пласті для різкого зменшення її уявної в’язкості, збільшення швидкості фільтрації флюїду і тим самим підвищення нафтовіддачі пластів.
The physicalmechanics of performance of the given concrete system a layer-collector-layer fluid, which is inherent in each slit, can be certain (determined) by methods of the objective laboratory and technologic analysis. Because of knowledges of these performances can bi calculated necessary gradients of pressure, which to set to destruction colloid-dispersiblis system fluid in a layer- collector with the purpose of a sharp diminution of its apparent viscosity and increase of a permeability of a layer. The designed gradients of pressure determine technical parameters of acoustic systems (devices), which should influence a layer for concrete bore hole.

Бажалук Я. М. Технологія імпульсно-хвильової дії на нафтові пласти / Я. М. Бажалук // Автоматизація виробничих процесів у машинобудуванні та приладобудуванні : український міжвідомчий науково-технічний збірник. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006. — № 40. — С. 9–11.