Запропоновано механізми врахування тінізації діяльності в оцінюванні рівня соціально-економічної ефективності систем менеджменту машинобудівного підприємства. Розроблено підходи оцінювання рівня тінізації різних етапів виробничо-господарської діяльності підприємства. Сформовано формули для корегування та регулювання реальних фінансово-економічних показників діяльності підприємства, враховуючи тіньовий сектор. In the article was proposed the mechanism of considering the shadow activity in evaluation of socio-economic effectiveness of management systems of machine-building enterprise.It was elaborated the approaches of evaluation of shadow on different steps of enterprise activity. Author formed the formula of correction the real financial- economic indicators of enterprise activity considering the shadow sector of enterprise.

тіньова економіка, вітчизняні підприємства

Подольчак Н. Ю. Врахування тінізації діяльності в оцінюванні рівня соціально-економічної ефективності систем менеджменту машинобудівного підприємства / Н. Ю. Подольчак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2009. – № 657 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 285–292. – Бібліографія: 16 назв.