Духовність як смисложиттєва цінність. До проблеми визначення поняття

Наведено осмислення поняття духовність у філософських концепціях ХІХ–ХХ ст. Духовність постає як смисложиттєва цінність у співвідношенні до понять вітальність, прогрес, досконалість. Зосереджена думка про відродження духовних начал людини і необхідність синтезу життєвості і духовності у моральнісному ствердженні людства. To the problem of defining notion. In this article we have show the transformation of the concept of spirituality in the phylosophic conceptions of the 19–20th centuries. Spirituality appears like lifesense value in the correlation of such concepts as vitality, progress, perfection. The idea of the revival of spiritual human principles and the necessity of the synthesis of vitality and spirituality in moral realization of a person is expressed.

дух, духовність, смисл життя, досконалість, прогрес, вітальність, духовне буття, духовні цінності, духовна реальність, spirit, spirituality, sense life, perfection, progress, vitality, spiritual, spirituals values, spiritual reality

Уханкіна В. Духовність як смисложиттєва цінність. До проблеми визначення поняття / Валентина Уханкіна // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 607 : Філософські науки. – С. 32–36. – Бібліографія: 9 назв.