Механізм протидії злочинності: науково-методологічний аналіз дефініції

На основі системного підходу здійснено науково-методологічний аналіз дефініції механізму протидії злочинності як багаторівневої ієрархічної системи. Зазначено, що кожен рівень побудови визначається власним певним набором елементів, що можна простежити, якщо розглядати протидію злочинності у тих аспектах, в яких відображено побічні суспільні процеси й відповідні форми кримінологічного впливу з характерними їм модусами (методами, засобами, способами). Виснувано, що під механізмом протидії злочинності потрібно розуміти таке системне утворення (сукупність) принципів, норм, інститутів (і державно-правових, і суспільно-правових), модусів (організаційних, правових, економічних, соціально-психологічних), відносин і зав’язків, за сприяння котрих забезпечується кримінологічний вплив на певні об’єкти для осягнення визначених цілей.
In the article, based on a systematic approach, a scientific and methodological analysis of the definition of the mechanism of combating crime as a multilevel hierarchical system is made. It is noted that each level of construction is determined by its own set of elements, which can be traced by considering the counteraction of crime in those aspects, which reflect the side social processes and corresponding forms of criminological influence with their characteristic mods (methods, means, methods). It is concluded that under the mechanism of combating crime should be understood such systematic formation (set) of principles, norms, institutions (both state-legal and social-legal), modes (organizational, legal, economic, social-psychological), relations and facilitated criminological influences on certain objects in order to achieve certain goals.
На основе системного подхода осуществлено научно-методологический анализ дефиниции механизма противодействия преступности как многоуровневой иерархической системы. Отмечено, что каждый уровень построения определяется собственным определенным набором элементов, можно проследить, если рассматривать противодействие преступности в тех аспектах, в которых отражаются побочные общественные процессы и соответствующие формы криминологического воздействия с характерными для них модусами (методами, средствами, способами). Виснувано, что под механизмом противодействия преступности следует понимать такое системное образование (совокупность) принципов, норм, институтов (как государственноправовых, так и общественно-правовых), модусов (организационных, правовых, экономических, социально-психологических), отношений и зав ’ связей при содействии которых обеспечивается криминологический влияние на определенные объекты для постижения определенных целей.

правопорушення, злочин, механізм протидії злочинності, системний аналіз, функціонування, ефективність, система, профілактика злочинів, offense, crime, mechanism for combating crime, system analysis, functioning, efficiency, system, crime prevention, правонарушения, преступление, механизм противодействия преступности, системный аналіз, функционирования, эффективность, система, профилактика преступлений

Гумін О. Механізм протидії злочинності: науково-методологічний аналіз дефініції / Олексій Гумін, Василь Строїч // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2020. — Том 7. — № 1. — С. 184–190.