Вибір параметра регуляризації за спектором похідної у методі Тихонова

Thumbnail Image

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Розглянуто новий спосіб вибору параметра регуляризації під час розв’язування рівнянь Фредгольма першого роду методом Тихонова. Здійснено порівняння пропонованого способу вибору параметра регуляризації з основними відомими способами вибору цього параметра, такими, як метод L-кривої та метод узагальненої перехресної перевірки. Рассмотрен новый способ выбора параметра регуляризации при решении уравнений Фредгольма первого рода методом Тихонова. Выполнено сравнение этого способа выбора параметра регуляризации с основными известными методами выбора этого параметра, такими, как метод L-кривой и метод обобщенной перекрестной проверки. The article is devoted to the new way of regularization parameter choosing in Tikhonov method applied to inverse problems of light scattering. The derivative spectrum of calculat ed solution is used as the criterion of the choosing. The suggested method was compared with such well-known regularization parameter choosing methods as L-curve and Generalized Cross Validation.

Голдак А. Вибір параметра регуляризації за спектором похідної у методі Тихонова / Голдак Андрій, Сіверс Володимир // Вимірювальна техніка та метрологія : міжвідомчий науково-технічний збірник / Національний університет "Львівська політехніка" ; відповідальний редактор Б. І. Стадник. – Львів : Видавництво Національного університету "Львівська політехніка", 2007. – Випуск 67. – С. 42–47. – Бібліографія: 11 назв.

Endorsement

Review