Національний університет «Львівська політехніка»

Дисертація описує побудову системи, математичних моделей та програмних засобів надання рекомендацій при формуванні індивідуальної освітньої траєкторії студентами ІТ-спеціальностей. Розвиток освіти дедалі частіше сприймається як умова і передумова якісного розвитку економіки та соціальної сфери. Людський капітал у сучасній економіці грає дедалі більшу роль. Саме цим обґрунтовується збільшення бюджетних вкладень у систему освіти. Зростає складність людських відносин, що потребує нового рівня соціалізації молодого покоління. Підвищується складність і самої системи освіти, що висуває нові вимоги до педагогічних працівників, їх кваліфікації, і навіть до якості управління цією сферою. Так як питання індивідуальної освіти є одним з рушіїв розвитку сучасного освіти та суспільства в цілому, створюється високий попит не лише на реформування освітніх закладів, а й засобів їх підтримки, зокрема, програмне забезпечення та інформаційні технології в цілому. Інтеграція інформаційних технологій у освітні процеси, перш за все, вирізняється унікальністю підходу та різноманітністю імплементацій програмного забезпечення. Зважаючи також, що однією з численних переваг використання інформаційних технологій є можливість адаптації методів такого навчання до індивідуальних особливостей студентів, а також гнучкість і постійний розвиток технологій, можна стверджувати про такий підхід як оптимальний при дослідженні освітніх процесів та реалізації методів їх підтримки. The dissertation describes the construction of a system, mathematical models and software tools for providing recommendations in the formation of an individual educational trajectory by students of IT specialties. The development of education is increasingly perceived as a condition and prerequisite for the qualitative development of the economy and social sphere. Human capital is playing an increasingly important role in the modern economy. This is the reason for the increase in budget investments in the education system. The complexity of human relations is growing, which requires a new level of socialization of the younger generation. The complexity of the education system itself is increasing, which puts forward new requirements for teachers, their qualifications, and even for the quality of management in this area. Since the issue of individual education is one of the drivers of the development of modern education and society as a whole, there is a high demand not only for reforming educational institutions, but also for the means of their support, in particular, software and information technology in general.

рекомендаційна система, індивідуальна освітня траєкторія, індивідуальний навчальний план, інформаційно-комунікаційні технології, парсинг, онтологія, семантична близькість, метод аналізу ієрархій, метод головних компонент, recommendation system, individual educational trajectory, individual curriculum, information and communication technologies, parsing, ontology, semantic proximity, method of analysis of hierarchies, method of principal components

Дубас Ю. В. Рекомендаційна система формування індивідуальних навчальних траєкторій студентів ІТ-спеціальностей : дисертація на здобуття наукового ступеня доктора філософії : 124 – системний аналіз / Юрій Віталійович Дубас ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2023. – 160 с. – Бібліографія: с. 149–158 (78 назв).