Розглянуто задачу визначення концентрацiї напружень у полярно-ортотропнiй пластинi iз круглою апертурою. Задача розв’язується наближеними варiацiйними методами. Проаналiзовано вплив на напружений стан механiчних та геометричних параметрiв пластини.
The problem of determining the concentration of stresses in a polar-orthotropic plate with a circular aperture is considered. The problem is solved by an approximate variational method. The influence on the stress state of the mechanical and geometric parameters of the plate is analyzed

концентрацiя напружень, ортотропна пластина, полярна ортотропiя, варiацiйний метод, concentration of stresses, orthotropic plate, polar orthotropy, variational method

Концентрація напружень біля кругового отвору в ортотропних пластинках з урахуванням деформації зсуву / В. А. Лазько, Р. М. Махніцький, В. Л. Лозбень, О. Я. Бродяк, В. М. Гук // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Фізико-математичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 898. — С. 74–77. — (Прикладна математика і механіка).

Endorsement

Review