Національний університет "Львівська політехніка"

У дисертації обґрунтовано теоретичні основи розроблення навчально-методичного забезпечення професійної підготовки бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи, в основу яких покладено використання діяльнісного, компетентнісного, синергетичного, системного підходів. Виявлено особливості створення та оновлено комплект навчально-методичного забезпечення професійної підготовки бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи. Розроблено модель формування готовності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності. Визначено структуру готовності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності. Удосконалено зміст навчально-методичного забезпечення, що дозволяє підвищити рівень готовності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності в умовах реформування спеціальності та сучасних викликів. Уточнено зміст поняття «готовність бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи до професійної діяльності». Подальшого розвитку набули положення про формування готовності до професійної діяльності бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи із застосуванням оновленого комплекту навчально-методичного забезпечення. In the thesis the theoretical framework for the development of methodological support for professional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs on the basis of activity, synergetic, system and competency-based approaches has been provided. The peculiarities of the creation of methodological support for the professional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs have been revealed. The set of methodological support for professional training of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs has been updated. The model of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs readiness formation for professional activity has been developed. The structure of readiness of Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity has been determined. The content of methodological support has been improved, which in its turns allows to increase the level of readiness of Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity in the conditions of specialty reform and modern challenges. The notion “readiness of the Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity” is specified. The ideas of readiness formation of Bachelors of Information, Library and Archival Affairs for professional activity by using of an updated set of methodological support gained further development. В диссертации определены теоретические основы к разработке учебно-методического обеспечения профессиональной подготовки бакалавров информационного, библиотечного и архивного дела, в основу которого положено использование деятельностного, компетентностного, синергетического и системного подходов. Выявлены особенности создания и обновления комплекта учебно-методического обеспечения как компонента модели формирования готовности к профессиональной деятельности бакалавров информационного, библиотечного и архивного дела (интегративность фундаментальной и прикладной компонент содержания образования, акцентуализация специфики профессиональной деятельности, конфигурации доминант компетентности, адекватности содержания профессиональной деятельности, приоритетности развития профессиональных качеств, опережения, пригодности для использования в ИКТ). Построена модель формирования готовности бакалавров информационного, библиотечного и архивного дела к профессиональной деятельности, которая охватывает нормативно-целевой, теоретико-методологический, методологически-технологический, результативный блоки. Определена структура готовности бакалавров информационного, библиотечного и архивного дела к профессиональной деятельности. Усовершенствовано содержание учебно-методического обеспечения, позволяющего повысить уровень готовности бакалавров информационной, библиотечного и архивного дела к профессиональной деятельности в условиях реформирования специальности и современных вызовов. Уточнено содержание понятия «готовность бакалавров информационной, библиотечного и архивного дела к профессиональной деятельности». Дальнейшее развитие получили положения о формировании готовности к профессиональной деятельности бакалавров информационной, библиотечного и архивного дела с применением обновленного комплекта учебно-методического обеспечения.

бакалавр, готовність до професійної діяльності, інформаційна, бібліотечна та архівна справа, навчально-методичне забезпечення, професійна підготовка, Bachelor, readiness for professional activity, information, library and archival affairs, methodological support, professional training, бакалавр, готовность к профессиональной деятельности, информационное, библиотечное и архивное дело, учебно-методическое обеспечение, профессиональная подготовка

Кухтяк О. Я. Особливості навчально-методичного забезпечення професійної підготовки бакалаврів інформаційної, бібліотечної та архівної справи : дисертація на здобуття наукового ступеня кандидата педагогічних наук : 13.00.04 – теорія та методика професійної освіти / Олександра Ярославівна Кухтяк ; Міністерство освіти і науки України, Національний університет «Львівська політехніка». – Львів, 2019. – 257 с. – Бібліографія.