Розрахунок жорсткісних характеристик пружних втулково-пальцевих муфт

Викладено методику визначення кутової та лінійної (в напрямку паралельного зміщення осі однієї півмуфти щодо іншої) жорсткостей пружної втулково-пальцевої муфти. Розрахунок ґрунтується на аналізі напружено-деформованого стану кільця гумової втулки методом скінченних елементів з використанням обчислювальної системи COSMOS/M. Наведено результати визначення жорсткісних характеристик типових конструкцій пристроїв. The methods of definition ngular and linear (in a direction of parallel displacement by one half-clutch to another) of stiffs the elastic bush-finger clutch is considered. The calculation is based on the analisis stressed state of a ring of the rubber bush by a method of finite elements with application of settlement system COSMOS/M. The results of definition of the characteristics of stiff of typical constructions of mechanismes are induced.

Харченко Є. В. Розрахунок жорсткісних характеристик пружних втулково-пальцевих муфт / Є. В. Харченко, К. К. Колесник // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2000. – № 412 : Оптимізація виробничих процесів і технічний контроль у машинобудуванні та приладобудуванні. – С. 96-100. – Бібліографія: 6 назв.