Thumbnail Image

2022-01-01

Видавництво Львівської політехніки
Lviv Politechnic Publishing House

У статті обґрунтовано роль релігійних організацій у забезпеченні права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, здійснено аналіз їхньої діяльності та визначено способи правового регулювання їх участі в екологічній політиці держави. Завданням релігійних організацій у галузі збереження довкілля, насамперед є мотивація свої адептів відповідально ставитися до навколишнього середовища, виховувати у них екологічну свідомість, яка є складовою високої моральності. Тобто через релігійну свідомість розвивати в людині важливий мотиваційний елемент збереження навколишнього середовища як Божого Створіння. Доведено, що релігійні організації є відкритими для співпраці з органами державної влади, інститутами громадянського та соціумом у напрямі захисту довкілля та вирішення екологічних проблем. У багатьох аспектах вони перебувають лише на стадії вивчення позитивного досвіду співпраці релігійних організацій та світських інституцій Західної Європи у справі збереження довкілля та налагодження екологічного менеджменту церков, але не зменшує їх важливої ролі у забезпеченні права на безпечне для життя і здоров’я довкілля. Cьогодні негативний вплив людства на довкілля досяг критичного рівня, а тому всі релігійні організації та державні інституції повинні невідкладно об’єднати свої сили і направити їх на вирішення екологічної кризи, що загрожує стати глобальною катастрофою.
The article substantiates the role of religious organizations in ensuring the right to a safe environment for life and health, analyzes their activities and identifies ways to legally regulate their participation in environmental policy. The task of religious organizations in the field of environmental protection is, first of all, to motivate their adherents to treat the environment responsibly, to educate them in environmental awareness, which is a component of high morality. That is, through religious consciousness to develop in man an important motivational element of preserving the environment as God's Creation. It is proved that religious organizations are open to cooperation with public authorities, civil society and society in the field of environmental protection and environmental issues. In many respects, they are only at the stage of studying the positive experience of cooperation between religious organizations and secular institutions in Western Europe in preserving the environment and establishing environmental management of churches, but does not diminish their important role in ensuring the right to a safe and healthy environment. Today, the negative impact of humanity on the environment has reached a critical level, and therefore all religious organizations and government institutions must immediately join forces and direct them to address the environmental crisis that threatens to become a global catastrophe.

релігійні організації, забезпечення права на безпечне для життя і здоров’я довкілля, правове регулювання, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій, католицька церква, religious organizations, ensuring the right to a safe environment for life and health, legal regulation, All-Ukrainian Council of Churches and Religious Organizations, Catholic Church

Чорнописька В. Роль релігійних організацій у забезпеченні права на безпечне для життя здоров’я довкілля / Вікторія Чорнописька, Марта Малиш // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2022. — № 1 (33). — С. 99–105.

Endorsement

Review