Досліджено одну із важливих філософських проблем – проблему трансцендентного. Проаналізовано особливості класичного та некласичного розуміння та виявлення трансцендентного. На підставі виконаного аналізу зроблено висновок про те, що у разі переходу від класичної до некласичної філософії трансцендентне позбавляється свого онтологічного, субстанційного статусу та виявляється в формі окремих актів нашої свідомості – як те, без чого ми не можемо вступити в контакт з дійсністю. In this article the author examines one of important philosophical problems – the problem of the transcendent. Classical and non-classical understanding and manifestation of the transcendent is analyzed. On the basis of a detailed examination of this notion the author makes conclusion that the transcendent lost its ontological and substantional features after the passage from classical to non-classical philosophy. Now the transcendent manifests itself as important element of consciousness, because without it we can’t deal with actuality.

трансцендентне, трансцендентальне, іманентне, феноменальне, онтологічне, transcendent, transcendental, immanent, phenomenal, ontological

Федорів Л. Особливості розуміння і виявлення трансцедентного в класичній та некласичній філософії / Любомир Федорів // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 607 : Філософські науки. – С. 55–64. – Бібліографія: 17 назв.