Етичний вимір у семіотиці

Аналізується зв’язок етики та семіотики. Встановлено, що етичні оцінки впливають на еволюцію знакових систем. Оскільки в етиці добро і зло не визначені остаточно, то пропонується асоціювати добро з дозволом, а зло – із забороною. З використання історичного підходу доведено, що до Різдва Христового будь-яка семіотична система виконувала роль заборони, а після – дозволу, зберігаючи кумулятивний ефект попереднього періоду. Підкреслено зв’язок між забороною як етичною категорією та негативним характером фундаментальних тверджень природознавства. Relationship of the ethics and semiotics is analysed in article. Becomes firmly established that ethical estimations influence upon evolution of the system of signs. Negatives affirmations of nature sciense corelationes wish ethical norms.

етика, добро, знак, ethics, good, sign

Домбровський Б. Етичний вимір у семіотиці / Борис Домбровський // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2006. – № 550 : Філософські науки. – С. 37–44. – Бібліографія: 15 назв.