Поширення імпульсних хвиль у стрижні скінченного розміру

2006-01-31

Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”

Запропоновано математичну модель поширення пружних імпульсних хвиль у короткому стрижні за одноразового поздовжнього удару кулькою. Отримано аналітичні залежності для описання параметрів імпульсів деформації стискання та переміщення поверхні торця. Адекватність математичної моделі підтверджується результатами вимірювань, отриманих за допомогою напівпровідникових тензорезисторів та ємнісного перетворювача. Зроблено енергетичний аналіз системи стрижень-кулька.
The mathematical model of the elastic pulse waves propagation in the short rod due to one-once longitudinal impact of the ball has been proposed. Аnalitical dependences for the discription parameters of the pulses compressive deformation and butt surface displacement have been obtained. The adequacy of the mathematical model was estimated for the results obtained by measuring with help of semiconductor wiskers strain-resistor gages and capacity gauge. Energetical analysis of the system of the rod-ball is made.
Предложена математическая модель распространения упругих импульсных волн в коротком стержне при однократном продольном ударе шариком. Получены аналитические зависимости для описания параметров импульсов деформации сжатия и перемещения поверхности торца. Адекватность математической модели подтверждается результатами измерений, полученных с помощью полупроводниковых тензорезисторов и емкостного преобразователя. Выполнен энергетический анализ системы стержень-шарик.

Сулим Г. Т. Поширення імпульсних хвиль у стрижні скінченного розміру / Георгій Сулим, Віктор Опанасович, Світлана Сіверс // Вимірювальна техніка та метрологія. — Львів : Видавництво Національного університету “Львівська політехніка”, 2006. — № 66. — С. 111–120.

Endorsement

Review