Праворозуміння: гносеологічний аналіз

Видавництво Львівської політехніки

Проаналізовано дефініцію права та його розуміння у різних правових школах. Встановлено головні чинники та фактори, що вплинули на процес виникнення та формування права. Звернуто увагу на проблему визначення сутності права, його змісту. Виокремлено із права, як регулятора правових відносин, характерні властивості, тобто його ознаки. Дано характеристику основним сучасним концепціям праворозуміння, зокрема детально проаналізовано право у його природно-правовому та позитивістсько-правовому поглядах. В статье проанализированы дефиниция права и его понимание в разных правовых школах. Установлены главные факторы и факторы, повлиявшие на процесс возникновения и формирования права. Обращено внимание на проблему определения его сущности, содержания. Из права, как регулятора правовых отношений, выделены характерные свойства, то есть его признаки. Дана характеристика основным современным концепциям правопонимания, в частности, подробно проанализировано право в его естественно-правовом и позитивистско-правовом взглядах. In the article made the analysis of the definition of law and understanding of different legal schools. Established the main factors and the factors that influenced the process of formation and law. Attention is paid to the problem of determining the nature of law, its content. Thesis was determined from the law as a regulator of legal relations, the characteristics of law. Characterized the basic concepts of modern thinking, including a detailed analysis of law and his legal and natural positivist views.

право, праворозуміння, природне право, позитивне право, сутність права, концепції праворозуміння, правопонимание, естественное право, позитивное право, сущность права, концепции правопонимания, right, thinking, natural right, positive law, the essence of law, the concept of legal thinking

Баран А. В. Праворозуміння: гносеологічний аналіз / А. В. Баран // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". Серія: Юридичні науки : збірник наукових праць. – 2015. – № 827. – С. 120–127. – Бібліографія: 19 назв.