Контрастивний аналіз “імперативних” зрощень у англійській та українській мовах

Thumbnail Image

Проведений контрастивний аналіз метаморфізму, що виявляється у трансформації словосполучення (синтаксичної одиниці) у складне слово (лексичну одиницю) в українській та англійській мовах. Досліджуються лексичні одиниці, що складаються з дієслова у наказовому способі та іменника і функціонують граматично й семантично як одне слово. Розглянуті структурно-семантичні особливості досліджуваних лексичних одиниць, визначаються їх спільні та відмінні ознаки в українській та англійській мовах. The paper presents a contrastive analysis of metamorphism displayed in transformation of free word-combinations into compounds. The object of investigation are lexical units consisting of verb (imperative) + noun in English and Ukrainian and functioning both grammatically and semantically as a single word. Structural and semantic peculiarities of such units are reviewed and their specific peculiarities in English and in Ukrainian are determined.

Андрейчук Н. І. Контрастивний аналіз “імперативних” зрощень у англійській та українській мовах / Н. І. Андрейчук // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2002. – № 465 : Проблеми лінгвістики науково-технічного і художнього тексту та питання лінгвометодики. – С. 47–50. – Бібліографія: 13 назв.

Endorsement

Review