Проаналізовано зовнішньополітичну діяльність України в період гетьманського уряду та Директорії від квітня по грудень 1918 року. Розкривається складний період для молодої української держави після підписанння Брестського мирного договору і вступу на її територію австро-німецьких військ. In this article the foreign activity of Ukraine during the Hetman's and Directoriya's is analyzed. The period after subscription of the Brest's peace and the austro-germane occupation is considered.

Дещинський Л. Є. Зовнішньополітична діяльність України в період гетьманського уряду та Директорії (квітень – грудень 1918 рр.) / Л. Є. Дещинський // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2004. – № 502 : Держава та армія. – С. 3–12. – Бібліографія.