Проблема пізнання у філософії мистецтва Ф. Ніцше

Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Стаття присвячена аналізу ірраціональних аспектів пізнання. Спираючись на ідеї Ф. Ніцше, автор розглядає пізнавальні можливості міфологем, які мають властивості музичних творів. Міф, як і музичний твір, є чимсь об’єктивним, тим, що стало об’єктом зі своїм власним голосом, і чому віддають належне не через інтерпретації, але передусім, лишаючи так, як є і дозволяючи втілити свій власний зміст. The article contains the analysis of the irrational aspects of the cognition. The autor leans on the some ideas of F.Nitshe and shows the cognition possibilities of the mythology. During his analysis the author is comparing the myth and the music work. The myth as the musik work is some objective reality with own voice. Therefore? The myth cannot interprets or explanations. The myth must express its own sense and meaning himself.

Повторєва С. М. Проблема пізнання у філософії мистецтва Ф. Ніцше / С. М. Повторєва // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 473 : Філософські науки. – С. 37–43. – Бібліографія: 9 назв.