Запропоновано модель оцінювання ймовірності порушення нормативно-правових обмежень системою менеджменту машинобудівного підприємства. Її побудовано у вигляді симультативної моделі, що складається із змінних: прозорість та досконалість вітчизняного законодавства, кількість перевірок, морально-психологічний клімат та корпоративна культура підприємства, стратегія підприємства та система цілей, сума сплачених штрафів, пені, компенсацій тощо, форма власності підприємства, рівень задоволення потреб менеджменту підприємства, витрати на заробітну плату. The model of probability estimation of juridical constraints of machine-building enterprise is proposed. Model is presented in the capacity of simultaneous-equation model which consists of the following variables: transparency and effectiveness of national juridical system, quantity of audits, enterprise strategy and management goals, sum of penny, level of demands satisfaction of enterprise management, sum of salary.

Подольчак Н. Ю. Оцінювання ефективності систем менеджменту на засадах урахування ймовірності невиконання нормативно-законодавчих обмежень керівниками підприємств / Н. Ю. Подольчак // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 635 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 34–39. – Бібліографія: 9 назв.