Розглянуто один можливий підхід до розробки методів розв'язання задач комбінаторної оптимізації. Головна ідея полягає у використанні алгоритму ймовірнісного моделювання як оператора мутації у схемі генетичного алгоритму. Проведені обчислювальні експерименти із розв'язання тестових задач та зроблено порівняльний аналіз результатів.In work considers one possible approach to solving methods development of combinatorial optimization. A main idea is to use the algorithm of probabilistic modelling as mutation operator in genetic algorithm scheme. Developed an original modification of genetic algorithm. Carried out calculable experiments for solving test tasks and done a comparative results analysis.

Гуляницький Л. Ф. Один підхід до комбінування генетичних алгоритмів та алгоритмів прискореного ймовірнісного моделювання / Л. Ф. Гуляницький, О. Я. Турчин // Вісник Національного університету «Львівська політехніка». – 2003. – № 471 : Комп'ютерні системи проектування. Теорія і практика. – С. 75–80. – Бібліографія: 4 назви.