До проблеми охорони та адаптації історичних цвинтарів у післявоєнних реаліях

На територіях країн післявоєнної Європи залишились історичні цвинтарі, які належать іншим народам. Особливо це стосується спадщини німців, поляків, українців. До початку ринкових перетворень у Східній Європі історичні цвинтарі виселених народів залишались занедбаними та зазнавали природної руйнації. В останні десятиліття реконструкція міст і культурного ландшафту окремих країн загрожує пам’яткоохоронній діяльності, натомість зросла свідомість населення та зацікавлення спадщиною інших народів. On the territories of the post war Europe historical cemeteries were left, which belonged to other peoples, especially when speaking about Germans, Poles and Ukrainians. Till the beginning of market changes in Eastern Europe the historical cemeteries of the repatriated people were left on their own and were naturally ruining. In the last decade the change of cities and cultural landscape of the countries gained a dangerous tendency in spreading especially from the point of view of keeping of the historical monuments. On the other hand consciousness of the inhabitants and curiosity on the other people’s culture has risen.

Петришин Г. П. До проблеми охорони та адаптації історичних цвинтарів у післявоєнних реаліях / Г. П. Петришин, А. Пілярчик // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2008. – № 632 : Архітектура. – С. 150–155. – Бібліографія: 9 назв.