Академічнамобільність як стратегічна варіація українського студентства

Входження України у європейські та загальносвітові процеси зумовлює транс- формацію соціокультурної парадигми й створюють нові моделі соціального буття сучасного студентства. Впровадження нових методів студентських обмінів та підтримання індивідуальної мобільності з боку держави створює новітній підхід у сприянні економічного зросту країни, політичній стабільності та соціальній збалансо- ваності громадян. Проаналізовано сучасний стан української освіти в умовах впливу глобалізаційних процесів, розвиток академічної мобільності в Україні та охаракте- ризовані зовнішні та внутрішні проблеми, що впливають на вітчизняну освіту.
The entry of Ukraine into European and global processes leads to the transformation of the socio-cultural paradigm and creates new models of social life of modern students. The introduction of new methods of student exchanges and the maintenance of individual mobility by the state creates a new approach in promoting economic growth of the country, political stability and social balance of the citizens. The article analyzes the current state of Ukrainian education under the influence of globalization processes, the development of academic mobility in Ukraine, and describes the external and internal problems that affect the national education.
Вхождение Украины в европейские и общемировые процессы приводит трансформацию социокультурной парадигмы и создают новые модели социального бытия современного студенчества. Внедрение новых методов студенческих обменов и поддержания индивидуальной мобильности со стороны государства создает новейший подход в содействии экономического роста страны, политической стабильности и социальной сбалансированности граждан. В статье осуществлен анализ современного состояния украинского образования в условиях воздействия глобализационных процессов, развитие академической мобильности в Украине и охарактеризованы внешние и внутренние проблемы, влияющие на отечественное образование.

студентство, академічна мобільність, вища освіта, європейський освітній простір, глобалізація, університет, student, academic mobility, Higher Education, European educational space, globalization, university, студенчество, академическая мобильность, высшее образо- вание, европейское образовательное пространство, глобализация, университет

Гарасимів Б. Академічнамобільність як стратегічна варіація українського студентства / Богдан Гарасимів // Вісник Національного університету “Львівська політехніка”. Серія: Юридичні науки. — Львів : Видавництво Львівської політехніки, 2018. — № 889, випуск 17. — С. 15–20. — (Теорія та філософія права).