Видавництво Національного університету «Львівська політехніка»

Оглянуті переваги та недоліки участі підприємств у конкурсах та преміях з якості. Сформовано методичні підходи до оцінювання економічної доцільності участі підприємств у конкурсах з якості в межах системи управління якістю продукції підприємств. Сформовані загальні підходи щодо вимог до систем якості підприємств, які доцільно відображати у документації згідно з вимогами премій та конкурсів з управління якістю. Виділено низку проблем, з якими стикаються підприємства під час планування участі у конкурсах, зокрема, це ресурсні проблеми, проблеми конфіденційності інформації та економічні наслідки невдач у конкурсах. Окреслено шляхи вирішення цих проблем на основі вивчення теорії та практики управління якістю в українських компаніях. The examined advantages and lacks of participation of the enterprises of competitions and premiums from quality. Methodical approaches to оцениванию economic feasibility of participation of the enterprises in competitions on quality are generated within the framework of a control system of quality of production of the enterprises. The generated general approaches concerning requirements to systems of quality of the enterprises which are expedient for displaying in the documentation according to requirements of premiums and competitions on quality management. A line of problems with which the enterprises collide at planning participation in competitions is allocated, in particular it is resource problems, problems of confidentiality of the information and economic investigations of failures in competitions. Ways of the decision of these problems are traced on the basis of studying the theory and practice of quality management in the Ukrainian companies.

Шуляр Р. В. Оцінювання економічної доцільності участі підприємств у конкурсах та преміях з якості / Р. В. Шуляр, Н. В. Шуляр // Вісник Національного університету "Львівська політехніка". – 2007. – № 599 : Менеджмент та підприємництво в Україні: етапи становлення і проблеми розвитку. – С. 199–204. – Бібліографія: 5 назв.